Léleksushi elvitelre

Idézet

“Bizonyos dolgokhoz nincs már türelmem. Nem azért, mert arrogáns vagyok, hanem egyszerűen azért, mert az életem elért egy pontra, ahol már nem akarom az időmet olyan dolgokra pazarolni, amelyek elszomorítanak vagy fájdalmat okoznak.  Nincs türelmem a cinizmushoz, a szélsőséges kritikához és…

Tovább olvasom

Nekem miért esik rosszul az, ami másnak nem?

A túlérzékenységről

"Mindenféle apróságon kiakadok. Jelentéktelen dolgokon rágom magam, és nem tudom elengedni őket. A barátaim hiába mondják, hogy ne foglalkozzam velük, mert lényegtelenek. Nem megy. Nagyon bántanak. Mindig azon agyalok, mások mit gondolhatnak rólam. Ha valami negatívat mondanak, legyen az akármilyen…

Tovább olvasom

HAMAROSAN NYITUNK!

Június 1-jével nyit Két menta nevű pszichológiai magánrendelőnk a budakalászi Egészségházban (Budakalász Klisovác utca 6.)!  Múlt pénteken írtuk alá a rendelő bérleti szerződését Horváth Anikó pszichológus kolléganőmmel a Budakalászi Önkormányzatnál. Azóta pedig folyamatosan intézzük a kezdéssel…

Tovább olvasom

HETI TIPP

Taníts, hogy tanulj

Ha egy új dolgot tanulsz, gyorsabban elsajátíthatod az új információkat, ha megtanítod egy barátodnak. Bátorítsd, hogy tegyen fel kérdéseket. A kérdésekről való gondolkodás segíteni fog, hogy összefüggéseiben lásd a témát. A közös gondolkodás személyes élménnyé teszi az információelsajátítást, így…

Tovább olvasom

ÉRDEKESSÉGEK A PSZICHOLÓGIA VILÁGÁBÓL

Honnan láthatjuk, hogy őszinte egy mosoly?

A kérdés Guillaume Duchenne XIX. századi francia orvoskutató nevéhez köthető. Duchenne azt akarta megvizsgálni, hogy a nevetés és vicsorgás között mi a különbség, ezért árammal ingerelte kísérleti alanyainak arcát, és összegezte az eredményeket. Azt találta, hogy a különbség nem a szájnál, hanem a…

Tovább olvasom

TUDOMÁNYOS

Az agresszió tanulható - A Bobo Doll kísérlet

Az 1961-es kísérletben Albert Bandura az agresszió szociális tanulásának mintázatát vizsgálta. Azt próbálta bebizonyítani, hogy a különböző viselkedésformákat nemcsak megerősítés (jutalmazás és büntetés) hatására tanuljuk meg, hanem megfigyelés útján is. Tehát azáltal tanulunk el…

Tovább olvasom

ÉRDEKESSÉGEK A PSZICHOLÓGIA VILÁGÁBÓL

Hol laknak az érzelmek?

Az érzelmeink hatnank ránk, irányítják viselkedésünket. Legtöbbször tisztában vagyunk érzelmi állapotunkkal (pl.: hogy mikor vagyunk dühösek, szomorúak vagy boldogok), de vajon mennyire figyelünk oda érzelmeink testi tüneteire. Laura Nummenmaa és társai (2013) kutatásukban azt vizsgálták, hogy az…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása